Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra restauracja włoska w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych możliwości, jakie oferuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, kolorów oraz spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie jedzenie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach rodzajów. Praktycznie trudno wymyśleć składniki których nie da się dołączyć do makaronu. kuchnia włoska Kraków Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak tiramisu czy zabaglione. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mozarelli oraz pecorino.
Zobacz film