Pyszna kuchnia naszego kraju

Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli pragniesz spróbować tradycyjnej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są nadzwyczaj obfite i w szeregu przypadków zawierają sporo mięsa. Wystarczy jednak spróbować tylko odrobinę, by odkryć, że są właściwie smaczne oraz godne paru kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma podstawowymi towarami które jedzą na co dzień jest chleb oraz polska kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest prawdziwą bombą kalorii, jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) i słynna z zdumiewającego chleba oraz pysznych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o innowacyjne smaki, nieraz nawet egzotyczne.

Jakich produktów nie może zabraknąć w schematycznej krajowej kuchni?

Restaurants near Main Market Square

W największym stopniu zwyczajnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej również odszukać w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, czasami egzotycznych potraw.
•    Prócz stereotypowych restauracji specjalizujących się w polskiej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna i w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.